Oblúbený obed cez týždeň má jednoznačnú charakteristiku. Rýchlosť a jednoduchosť v príprave sú priam nutné pre hektické tempo pracovného týždňa. Vybrali sme pre vás 10 receptov, ktoré to spĺňajú. A nielen to.

Tento typ jedla nesklame ani tých, ktorí sa v kuchyni necítia isto, pretože jeho príprava je navrhnutá tak, aby bola čo najmenej náročná aj pre menej skúsených kuchárov. Jeho prednosť spočíva aj v používaní bežných a ľahko dostupných surovín, čo eliminuje potrebu neustáleho hľadania rôznych ingrediencií.

Okrem toho je tento typ jedál mimoriadne flexibilný a prispôsobiteľný rôznym chuťovým preferenciám a diétnym potrebám, pričom zároveň obsahuje vyváženú kombináciu živín, poskytujúc energiu a výživu pre každodenný život.

Čo na obed cez týždeň

Oblúbený obed cez týždeň má viacero základných charakteristík. Vybrali sme niektoré z nich:

 • Rýchlosť prípravy: Rýchlosť prípravy je pre obed cez týždeň kľúčová, pretože sa jedná o jednoduché recepty, ktoré možno pripraviť v pomerne krátkom čase. Táto vlastnosť zohľadňuje pracovný harmonogram a umožňuje rýchlo pripraviť chutné a vyvážené jedlo bez zbytočného zdržiavania. Tieto obedy sú proste rýchle a jednoduché na prípravu, čo zodpovedá hektickému tempu pracovného týždňa.
 • Menej náročná príprava: Obed cez týždeň by mal automaticky znamenať, že recept na jeho prípravu nevyžaduje zložité postupy, techniky alebo množstvo kuchynských nástrojov. Ide o jednoduchý a priamočiary proces, kde sa suroviny ľahko spracovávajú a kombinujú, čo uľahčuje aj menej skúseným kuchárom dosiahnuť dobrý výsledok.
 • Dostupné suroviny: Pri obede cez týždeň ľudia preferujú ľahko dostupné suroviny, ktoré sa bežne nachádzajú v domácej kuchyni alebo sú ľahko zohnateľné v obchode. Tieto suroviny minimalizujú potrebu zložitého hľadania a zabezpečujú pohodlnú prípravu jedla, čo je v súlade s rýchlym tempom pracovného týždňa.
 • Variabilita: Sú prispôsobiteľné rôznym preferenciám a dietárnym potrebám, či už ide o vegetariánsku stravu, bezlepkovú stravu alebo iné.
 • Vyvážený obsah: Obsahujú vyváženú kombináciu živín, ako sú bielkoviny, sacharidy a zelenina, aby poskytovali dostatočnú energiu a výživu.
 • Chutné a lahodné: Aj keď je obed cez týždeň jednoduchý, nechýba mu chuťový zážitok.
 • Viaceré možnosti: Zvyčajne existuje niekoľko variácií daného receptu, čo umožňuje prispôsobenie jedla konkrétnym chuťovým preferenciám a konkrétnym možnostiam.
 • Minimálna manipulácia: Väčšinou nevyžadujú mnoho kuchynských nástrojov ani zložitých postupov, čo znamená menej času na upratovanie.
 • Zdravá strava pri obede cez týždeň znamená, že jedlo je pripravené s dôrazom na výber kvalitných surovín, ktoré poskytujú potrebnú výživu. Zahrnuje vyvážený pomer živín, ako sú bielkoviny, sacharidy, zdravé tuky a vláknina, aby sa zabezpečila dostatočná energia a podporila celková pohoda tela.
 • Dobré podávanie: Aj keď ide o rýchle obedy, estetika podávania je stále dôležitá, čo prispieva k celkovému chuťovému zážitku.

Tieto znaky robia oblúbené obedy cez týždeň praktickými, chutnými a primerane vyváženými pre každodennú stravu. Vyskúšajte aj naše rýchle recepty z cukety. Alebo aj babičkine recepty na polievky. A tu je inšpirácia na nedeľný obed. Skúste aj naše staré slovenské recepty.

Bolonske špagety sú skvelý obed cez týždeň. Foto - Pexels
Bolonske špagety sú skvelý obed cez týždeň. Foto – Pexels

Recepty na obed počas týždňa

 1. Boloňské špagety: Rýchla a chutná voľba, ktorú viete prispôsobiť podľa svojich preferencií. Výborná voľba nq obed cez týždeň.
 2. Kuracie prsia so zeleninou: Jednoduchý recept v ktorom sa kúsky kuracieho mäsa pripravujú na panvici spoločne so zeleninou.
 3. Cuketový guláš: Recept na guláš z cukety je jednoduchý na prípravu a výsledkom je výborná chuť zeleninového gulášu s kuracím mäsom na obed či večeru.

 4. Losos na panvici: Ide o veľmi obľúbený spôsob prípravy lososa. Existuje naozaj množstvo receptov, ktoré vám povedia ako si ho ochutiť, presne pripraviť a podobne. Aj u nás ich mame zopár.
 5. Kôprová omáčka: Tradičné jedlo od babičky vám spolu s knedľou zaženie hlad kedykoľvek. Príprava je jednoduchá a výsledok je vždy skvelý.

 6. Fašírky v rúre: Naozaj chutné fašírky majú svoje tajomstvo. Vyskúšajte tento náš recept a naozaj si na nich pochutnajte.
 7. Kuracie rezne na prírodno: Kuracie mäso je istota, chutí každému. Skúste tieto kuracie rezne na prírodno, ktoré sú ľahšou verziou tých klasických rezňov.
 8. Kuracie Kung Pao: Mnohí z nás si toto jedlo obľúbili natoľko, že sa veľmi často pripravuje aj doma. Máme pre vás naozaj originálny recept na to pravé čínske Kung Pao.
 9. Kulajda: Skvelá polievka z Česka, ktorú si jednoducho a rýchlo pripravíte aj doma a rýchlo. Dokonalý obed cez týždeň.

 10. Zapekané zemiaky so syrom: Chrumkavé jedlo sa podáva so zeleninovým šalátom ako hlavný chod napríklad s uhorkovým šalátom. Skvelé jedlo, ktoré môžete rovnako využiť aj ako prílohu.

A tu je aj naša zemiaková haruľa. Prípadne aj naše nápady čo na obed rýchlo a lacno.

Cuketový šalát je tiež výborná obed cez týždeň. Foto - Pexels
Cuketový šalát je tiež výborná obed cez týždeň. Foto – Pexels

Aké suroviny by som mal mať vždy po ruke na rýchly obed cez týždeň?

Na prípravu rýchleho obeda je výhodné mať niekoľko základných surovín vždy po ruke, čo urýchli proces prípravy a uľahčí vám tvorbu chutných jedál. Tu je zoznam niekoľkých dôležitých surovín:

– Vajcia: Sú všestranné a rýchlo sa pripravujú. Môžete ich použiť na omelety, rýchle vajíčkové pokrmy alebo varené vajíčka.

– Cestoviny: Rýchlo sa varia a môžete ich kombinovať so zeleninou a omáčkami.

– Ryža: Rýchla a jednoduchá príloha, ktorá sa hodí k rôznym druhom jedál.

– Konzervy s tuniakom, fazuľou alebo paradajkami: Tieto konzervy môžete využiť na rýchle cestovinové omáčky alebo šaláty.

– Mrazená zelenina: Mrazená zelenina je už predom očistená a nakrájaná, čo vám ušetrí čas pri príprave.

– Kuracie prsia alebo mleté mäso: Rýchlo sa pripravuje a dá sa použiť na množstvo receptov.

– Základné korenie a bylinky: Sol, korenie, cesnak, cibuľa, olivový olej a bylinky dodajú chuť a arómu vašim pokrmom.

– Tortilly alebo placky: Sú základom pre rýchle sendviče či tortilly s rôznymi náplňami.

– Konzervy s polievkou alebo vývarom: Môžete ich využiť na rýchle a pestré polievky.

Kyslá smotana alebo jogurt: Na pridanie krémovej textúry do omáčok či šalátov.

– Zeleninový vývar: Rýchlo vytvorí základ pre polievky a jednoduché omáčky.

– Parmezán alebo iný tvrdý syr: Na spríjemnenie chuti a dochutenie jedál.

Ovsené vločky: Rýchlo pripravíte sladké raňajky alebo zdravé ovsené kaše.

Tieto suroviny vám umožnia pripraviť rýchly a chutný obed z toho, čo máte práve po ruke.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu