Čas prípravy: 20 minút
Čas pečenia: 25 minút
Počet porcií: 12 tyčiniek
 

Jednoduché, veľmi chutné a hlavne domáce müsli tyčinky. Tiež sa vám zdá, že kupované müsli tyčinky sú príliš sladké? Pripravte si ich doma s nami z kvalitných surovín. Recept je jednoduchý a nadupaný výživnými surovinami. Praktická desiata do práce, školy či na výlety. Vyskúšate raz a na tie kupované hneď zabudnete. 

Domáce müsli tyčinky 

Müsli tyčinky sú populárnym a zdravým občerstvením, ktoré je ideálne ako rýchly a výživný snack. Vyrábajú sa z rôznych zložiek, ako napríklad ovsené vločky, sušené ovocie, orechy, semienka a med, ktoré sa stláčajú do tyčiniek a pečú sa, aby sa získala pevná a kompaktná konzistencia.

Müsli tyčinky majú zvyčajne vysoký obsah ovsených vločiek bohatých na vlákninu a pomáhajú udržiavať stabilnú hladinu energie. Ďalšie zložky, ako sušené ovocie, orechy a semienka, pridávajú do tyčiniek vitamíny, minerály a zdravé tuky.

Vďaka kombinácii komplexných sacharidov, bielkovín a tukov sú müsli tyčinky skvelým zdrojom energie a môžu poslúžiť ako náhrada za jedlo alebo príjemný boost v priebehu dňa. Obsah vlákniny tiež prispieva k zdraviu tráviaceho systému, zatiaľ čo bielkoviny a zdravé tuky pomáhajú udržiavať pocit sýtosti.

Tyčinky sú veľmi prispôsobiteľné a môžete si ich pripraviť podľa vlastných preferencií. Môžete si vybrať rôzne druhy sušeného ovocia (napríklad hrozienka, brusnice, jablká), orechy (mandle, lieskové orechy, vlašské orechy) a semienka (chia, tekvicové semienka, ľanové semienka), aby ste vytvorili svoju vlastnú chuťovú kombináciu. Niektoré tyčinky môžu obsahovať dokonca aj čokoládu alebo kávu.

Prečo si doma urobiť müsli tyčinky?

Pretože môžu byť zdravou alternatívou k mnohým obchodným tyčinkám, ktoré môžu obsahovať umelé prísady, rafinovaný cukor a nasýtené tuky. Domáce müsli tyčinky vám umožňujú mať kontrolu nad prísadami a môžete ich prispôsobiť svojim osobným preferenciám.

Väčšina müsli tyčiniek sa sladí prírodnými sladidlami, ako napríklad med, agávový sirup alebo javorový sirup. Tieto sladidlá pridávajú sladkosť a zároveň pridávajú aj niektoré prospešné živiny.

Takéto tyčinky sa upravujú na základe rôznych diét a stravovacích preferencií. Môžu byť bezlepkové, vegánske, bez laktózy alebo dokonca prispôsobené individuálnym alergiám a intoleranciám. 

Müsli tyčinky sú populárnou a zdravou voľbou pre tých, ktorí hľadajú praktický a výživný snack. Neváhajte a pripravte si ich podľa nášho fotoreceptu. Alebo aj guľky rafaelo.

Odporúčame vám vyskúšať aj recepty na naše ďalšie koláčenajlepšie rumové guľky, najlepšia marhuľová bublanina, zdravá mrkvová bábovka s orechami alebo nepečená torta s jahodami. Vyskúšajte aj náš recept na palacinky. Alebo si na raňajky pripravte ryžovú kašu či zdravú ovsenú kašu.

Tak hurá do pečenia!

Ingrediencie

  • 100 g ovsené vločky,
  • 150 g sušené ovocie (ja som použila datle a marhule),
  • 40 g tekvicové semienka,
  • 50 g mandle, 
  • 50 g vlašské orechy,
  • 70 g kokosový olej,
  • 70 g med,
  • 1 ks banán,

Postup prípravy receptu müsli tyčiniek

1Ovocie pokrájame a namočíme – Sušené ovocie pokrájame na menšie kúsky a dáme namočiť najlepšie cez noc, ale stačí aspoň 2 hodiny do vody.

Ovocie pokrájame a namočíme. Foto - Kristýna

2Nakrájame mandle – Mandle pokrájame na polovičky a dáme do misky.

Nakrájame mandle. Foto - Kristýna

3Semienka a vlašské orechy pomelieme – Tekvicové semienka a vlašské orechy pomelieme robotom alebo mlynčekom a pridáme k mandliam.

Semienka a vlašské orechy pomelieme. Foto - Kristýna

4Pridáme ovsené vločky – K zmesi prisypeme ovsené vločky.

Pridáme ovsené vločky. Foto - Kristýna

5Roztlačíme banán – Banán roztlačíme vidličkou a pridáme k zmesi.

Roztlačíme banán. Foto - Kristýna

6

Pridáme kokosový olej a med – Na záver pridáme kokosový olej a med a celú zmes dôkladne premiešame.

Pridáme kokosový olej a med. Foto - Kristýna

7

Dáme na plech – Zmes dáme na menší plech vystlaným papierom na pečenie a uhladíme.

Dáme na plech. Foto - Kristýna

8

Pečieme – Dáme piecť do rúry na 170°C na 25 minút.

Pečieme. Foto - Kristýna

9

Nakrájame – Müsli tyčinky po vychladnutí nakrájame a môžeme s radosťou podávať.

Nakrájame. Foto - Kristýna

Hotovo! Prajeme vám dobrú chuť a rovnako ponúkame ďalšie zdravé recepty od portálu Ženy v meste – chutný karfiol v rúre, pečený losos, zeleninová polievka alebo špargľa na masle. Alebo je tu aj mrkvová bábovka.

Videorecept müsli tyčinky

Ďalšie overená recepty na koláče

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu