29x hlasované
 
Čas prípravy: 4 min,
Varenie: 40 min,
Pripravené za: 45 min,
 

Pripravte si granadír, klasický granadiersky pochod podľa receptu z kuchyne portálu Chutné recepty. Preto, že chuť granadíru nikdy neomrzí.

Granadír

Možno si poviete, že je to také obyčajné jedlo. Ale ak si ho pripravíte podľa receptu na granadír od babičky z nášho webu, určite vám zachutí. Okrem toho ak chcete prekvapiť aj mäsožrútov, pridajte opečenú slaninku, kus šťavnatej pečenej krkovičky, alebo aj podusenú kyslú kapustu.

Ak naopak chcete jedlo bez mäsa, nie je nijaký problém. A chuť bude stále rovnako skvelá.

Preto vám poradíme, ako si granadír uvariť chutný a šťavnatý. Jeho prípravu zvládne aj každý začiatočník, nemajte obavy. Jednoducho nech sa páči, skvelý recept s podrobným fotoreceptom.

Granadír je obľúbeným jedlom na Slovensku pre mnoho dôvodov. Jedným z nich je, že ide o tradičné slovenské jedlo, ktoré sa pripravuje už niekoľko generácií a je súčasťou slovenskej kuchyne a kultúry.

Okrem toho, je to aj relatívne jednoduché a lacné jedlo, ktoré sa dá pripraviť z bežne dostupných surovín. To znamená, že si ho môžete dovoliť aj ak máte práve pred výplatou.

Ďalším dôvodom, prečo je populárny, môže byť jeho výrazná chuť a vôňa. Toto jedlo sa zvyčajne pripravuje zo zemiakov, cibule a slaniny alebo údeného mäsa, ktoré sa dusí spolu v hrnci. Na záver sa pridajú uvarené fliačky, alebo iné cestoviny, ktoré máte po ruke. Táto kombinácia ingrediencií mu dodá výraznú a teplú chuť, ktorá poteší mnoho gurmánov.

Príprava je jednoduchá

Okrem toho sa môžu do granadíru pridávať aj ďalšie ingrediencie, ako napríklad paprika, cesnak, múka alebo kyslá smotana, ktoré môžu pridať na chuti a textúre jedla.

Príprava fliačkov na záver je rovnako jednoduchá a nevyžaduje veľa času alebo zručností. To znamená, že si ich môže pripraviť takmer každý, bez ohľadu na svoje kuchárske schopnosti.

Fliačky sú veľmi všestranné a dajú sa prispôsobiť rôznym chuťovým preferenciám. Môžu sa podávať s rôznymi prísadami, ako sú napríklad slanina, syr, zelenina, huby alebo uzené mäso, a tak vytvárajú rôzne chuťové kombinácie.

Celkovo môže byť chuť fliačok pre každého iná, no ich popularita na Slovensku a v iných krajinách svedčí o tom, že sú to dobré a obľúbené jedlo. V kombinácií so zemiakmi majú u nás prvé miesto.

Nám doma chutí taký jednoduchý granadiersky pochod s kyslou uhorkou. Navyše ďalší bezmäsitý pokrm z portálu ChutnéRecepty.sk, ktorého príprava je nenáročná aj pre začínajúce kuchárky či kuchárov. Naviac pre vás máme aj recept na zemiakový prívarok. Alebo vyskúšajte viac receptov na obed zo zemiakov. Napríkald recept na najchutnejší zemiakový šalát.

Ingrediencie

Postup receptu na granadír od babičky

1Zemiaky si ošúpeme, umyjeme a nakrájame na kocky.

Granadír. Foto - Michal Trško

2Cibuľu nakrájame nadrobno. Potom na kvalitnú panvicu (ktorá má pokrievku) pridáme maslo, olivový olej a cibuľu. Orestujeme, aby cibuľka trošku zhnedla a maslo zavoňalo.

Granadír. Foto - Michal Trško

3Pridáme nakrájané zemiaky. Potom ich osolíme a dochutíme mletým čiernym korením, rascou (drvenou alebo celou), zasypeme mletou červenou paprikou (cca 2 polievkové lyžice). A koreníme podľa chuti.

Granadír. Foto - Michal Trško

4Zemiaky za stáleho miešania chvíľku restujeme na miernom ohni. Tie sa pekne obalia v cibuľovom základe.

Granadír. Michal Trško

5Podlejeme vodou 1,5 dl, prikryjeme pokrievkou a dusíme na miernom ohni do zmäknutia, dávame pozor, aby sa nerozvarili. Celý čas ich priebežne premiešame.

Granadír. Foto - Michal Trško

6

Medzitým si uvaríme fliačky podľa návodu v osolenej vode. Tiež môžeme použiť aj iný druh cestovín. Samozrejme, najlepšie sú domáce. Hneď po uvarení cestoviny scedíme.

Granadír. Foto - Michal Trško

7

Zemiaky odstavíme, pridáme uvarené fliačky a premiešame.

Granadír. Foto - Michal Trško

8

Takto pripravený granadír je chutný a šťavnatý. Naviac zemiaky pohltia chuť cibuľky a opraženého masla. Následne hotový granadiersky pochod podávame s kyslou uhorkou, čalamádou. Tiež ho môžeme posypať strúhaným syrom. A ak obľubujete mäsité jedlá, pridáme opečenú slaninu alebo kus pečeného mäsa.

Granadír. Foto - Michal Trško

Dobrú chuť. Vyskpúšajte aj náš recept na jednoduché rizoto s kuracím mäsom.

Videorecept na prípravu granadierskeho pochodu

Ďalšie recepty zo zemiakov

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu