Čas prípravy: 10 minút,
Čas vyprážania: 2-3 minúty,
Počet porcií: 2,
 

Vyprážaný syr so šunkou, československá klasika skutočne pre každého. Perfektná náhrada typického rezňa. Pripravte si lahodný nedeľný obed či večeru s jednoduchým fotoreceptom od webu Chutné recepty, ktorý ocenia deti aj dospelí.

Vyprážaný syr so šunkou

Máte chuť pripraviť rodine lahodný obed či večeru, no zároveň nevychádzate s časom, ako by ste chceli? Nevadí! Máme pre vás vyprážaný syr so šunkou, ktorý je tou správnou voľbou. Recept je hotový do pár minút a uspokojí naozaj každého.

Pripravovali ste už vyprážaný syr v minulosti, no syr vám vytiekol alebo nevyšiel podľa predstáv? Máme pre vás riešenie! Skúste náš recept a určite sa vám to nestane. Aspoň dúfame… 🙂

Vyprážaný syr so šunkou je obľúbený preto, že kombinuje dve chutné a obľúbené potraviny do jedného jedla. Šunka dodáva vyprážanému syru dodatočnú chuť a textúru, ktoré mnoho ľudí veľmi obľubuje.

Syr a šunka sa tiež dobre dopĺňajú a vytvárajú vynikajúcu kombináciu slaných a mäsitých chutí. Zároveň ide o veľmi jednoduché a rýchle jedlo na prípravu, čo je ideálne pri príprave rýchleho občerstvenia alebo jedle pre večeru.

Syr obsahuje prírodné tuky, ktoré sa počas vyprážania rozpúšťajú a ešte viac zlepšujú jeho chuť. Tuky rovnako prispievajú aj k pocitu sýtosti a vyprážaný syr je tak ideálny ako chutný a nasýtiaci snack.

Šunka s vyprážaným syrom

Naopak šunka je charakteristická svojou slanou a mäsitou chuťou, je vynikajúcim zdrojom bielkovín a je populárnym potravinovým produktom v mnohých kuchyniach a kultúrach po celom svete.

Šunka zároveň obsahuje veľa bielkovín, vitamínov a minerálov, ale tiež aj tuky, takže by sa mala konzumovať s mierou. Je to vynikajúci zdroj energie a bielkovín pre telo, preto sa často používa ako súčasť raňajok, obeda alebo večere.

Charakteristické vlastnosti šunky zároveň veľmi závisia od spôsobu jej prípravy a použitých ingrediencií. Používa sa v mnohých receptoch a kuchyniach po celom svete a často sa kombinuje s inými ingredienciami, ako v tomto prípade napríklad syrom, ale aj s vajcami, zeleninou a rôznymi koreninami.

Hotový vyprážaný syr so šunkou môžeme podávať s rôznymi prílohami ako napríklad hranolkami, zemiakmi alebo zeleninou. Toto jedlo tiež často ponúkajú v reštauráciách a fast foodoch. 

Celkovo, vyprážaný syr so šunkou je obľúbený kvôli svojej lahodnej a jednoduchej príprave, skvelému zladeniu chutí a rýchlej dostupnosti. Po dlhé roky je to v našej oblasti populárna voľba pre mnoho ľudí, ktorí hľadajú rýchle a chutné jedlo.

Na porovnanie vám prinášame recept na vyprážaný syr, tentokrát z webu Ženy v meste. Veľa šťastia! Okrem vyprážaného syru vám ponúkame aj ďalšiu klasiku – vyprážaný rezeň z portálu Dobrá kuchyňa. Prípadne vyskúšajte náš recept na vyprážaný karfiol.

Ingrediencie

(2 porcie)

Postup receptu na prípravu vyprážaného syru so šunkou

1Začneme prípravou syru a šunky. Postup je nasledovný: Ak máme 4 tenké plátky syru, ukladáme v poradí syr, plátok šunky a navrch znova syr. Ak máme len 2, môžeme štvorcový syr rozkrojiť na 2 trojuholníky.

 

Šunku a syr ukladáme do trojuholníkov. Foto - Kristýna

2Syr obalíme v múke. Následne rozbijeme vajíčka v miske, pridáme k nim soľ, rozmiešame a syr v tejto zmesi obalíme.

 

Syr obalíme v múke, potom vo vajíčkach. Foto - Kristýna

3Po múke a vajíčkach obalíme syr aj v strúhanke. Jemne ju prstami zatlačíme na syr, aby lepšie držala a syr tak z trojobalu nevytiekol.

 

Syr ponoríme do strúhanky. Foto - Kristýna

4Aby sme si boli istí, že syr skutočne nevytečie, obalíme ho ešte raz v rovnakom poradí: Začneme múkou, potom vajíčkami so soľou a zakončíme strúhankou.

 

Syr znova obalíme v rovnakom poradí. Foto - Kristýna

5Syr so šunkou necháme vypražiť na oleji tak, aby v ňom bol do polovice ponorený. Z každej strany ho vyprážame do zlatista 1-2 minúty. Hotový syr servírujeme najlepšie s hranolkami a podľa chuti aj s varenými či pečenými zemiakmi. Doplníme kečupom alebo tatárskou omáčkou.

 

Syr so šunkou podávame s hranolkami. Foto - Kristýna

Hotovo! Želáme vám dobrú chuť! Vyskúšajte aj náš recept na pečené zemiaky v rúre. Alebo recept na klasický vyprážaný syr či kurací cordon bleu.

Videorecept ako pripraviť vyprážaný syr so šunkou

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu