Čas prípravy: 10 minút
Čas pečenia: 20 minút
Počet porcií: 24
 

Pizza slimáky, ideálna pochúťka, ktorá je hotová do pár minút pre vašu neočakávanú návštevu. Pripravte si pizza slimáky z pohodlia domova s jednoduchým fotopostupom od Chutné recepty!

Pizza slimáky z lístkového cesta

Rozmýšľate nad niečím chutným pre návštevu, ktorá sa vo vašich dverách objaví za pár hodín? Prinášame vám skvelý nápad – pizza slimáky z lístkového cesta.

Okrem detailného fotopostupu majú Chutné recepty pre vás aj šikovný tip: Pripravené slimáky dajte piecť pár minút pred tým, ako návšteva dorazí. Takto je pochúťka čerstvá a celý dom bude po nej rozvoniavať.

Pripravovali ste už v minulosti pizzové slimáky, no spiekli sa vám alebo nevyšli podľa predstáv? Vyskúšajte tento recept, nie je dôvod sa obávať, že to dopadne rovnako.

Máme pre vás taktiež aj náš recept na domácu pizzu ako zo samotného Talianska. A tu je recept na tradičný balkánsky Burek, bryndzové tyčinky alebo pizza štangle. Vyskúšajte aj náš recept na chrumkavé bagety. Alebo máme aj overený recept aj na kapustníky.

Ingrediencie

(cca 24 kúskov)

  • 1 lístkové cesto,
  • 3 PL kečup,
  • 1 PL oregano,
  • 15 dkg šunka,
  • 15 dkg syr Eidam

Rýchly postup receptu na pizza slimáky

1Cesto rozvalkáme na hrúbku 1 cm na drevenej doske, ktorú predtým potrieme múkou.

Cesto rozvalkáme. Foto - Kristýna

2Na cesto použijeme kečup, ktorý rozotrieme po celej ploche. Iba okraje necháme suché, aby nám kečup pri rolovaní nevytiekol. Kečup taktiež posypeme oreganom.
Použijeme kečup a oregano. Foto - Kristýna

3Následne rozložíme šunku od krajov cesta, blízko vedľa seba. Šunku striedame s postrúhaným syrom a ukladáme do radov, ako vidíme na obrázku. Cesto potom môžeme začať rolovať do jedného veľkého slimáka.

Striedame šunku a syr v radoch. Foto - Kristýna

4Keď máme veľkého slimáka pripraveného, nakrájame ho na menšie slimáky, cca 2 cm široké.

Nakrájame si menších slimákov. Foto - Kristýna

5Na plech s papierom na pečenie naukladáme vzniknuté slimáky a dáme piecť do predohriatej rúry na 190°C. Pečieme približne 20 minút, kým sa syr nesfarbí dozlatista.

Pečenie slimákov. Foto - Kristýna

Dobrú chuť! Veríme, že si návšteva na slimákoch pochutí! Vyskúšajte si s nami pripraviť aj langoše.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu